آرشیو تلنگر

 • 12/دسامبر/2018 - 12:27
  خداوند در قرآن کریم بارها از حیوانات و جانواران مختلف نام برده اما در این میان شتر حیوانی است که خدا انسان را به تأمل در خلقتش دعوت کرده است.
 • 10/دسامبر/2018 - 13:06
  مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی از استاندارد نبودن سیستم گرمایشی ۵۹۰ مدرسه استان خبرداد.
 • 9/دسامبر/2018 - 10:42
  حاج «سیدعباس زریباف» از نوحه‌خوانان مشهور تهران و از پایه‌گذاران هیأت قدیمی و ریشه‌دار بنی‌فاطمه، هنگامی که نوجوان بود سفری پنهانی به کربلا را تجربه کرد.
 • 9/دسامبر/2018 - 10:29
  سواد مکتبی دارد و امام جماعت مسجد است. حاج «ذبیح الله حدیدی» کاسب ۹۰ساله، عارفی است که علاقمندان زیادی دارد و به سبک منحصر به فردی زندگی می کند.
 • 2/نوامبر/2018 - 20:30
  مراسم غبار روبی قبور مطهر شهدا با حضور مسئول محترم سازمان بسیج دانش آموزی استان ،جناب سرهنگ درویشی جانشین محترم ناحیه مقاومت بسیج سپاه بندرعباس ، جناب آقای حسینی ریاست محترم آموزش و پرورش ناحیه دو و جناب آقای بهرامی ریاست محترم آموزش و پرورش ناحیه یک در گلزار شهدای بندرعباس برگزاری شد.
 • 1/نوامبر/2018 - 11:29
  به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج دانش آموزی مراسم غبار رروبی وعطر افشانی گلزار شهدای شهرستان کرمان با حضور جمعی از دانش آموزان بسیجی دختر وپسر نواحی 1 و2 آموزش وپرورش  ،جناب سرهنگ سعادت مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان وسردار حسنی سعدی مدیر کل بنیاد شهید استان کرمان برگزا رشد ودر ادامه جناب سرهنگ سعادت وسردار حسنی سعدی در خصوص شهدا ورشادت های آنان سخنانی را بیان داشتند ،همچنین در این مراسم قبور مطهر شهدا توسط دانش آموزان بسیجی غبار روبی وعطرافشانی گردید.
 • 13/سپتامبر/2017 - 11:15
  فناوري کامپيوتر به طور وسيع در جامعه گسترش پيدا کرده است و با تمامي جنبه هاي زندگي، از مدرسه تا محل کار، خدمات بانکي، خريد و فروش، پرداخت ماليات و حتي شمارش آرايشگاه تلفيق شده است. مهم ترين تغييراتي که اين فناوري به وجود آورده است، به وسيله مارشال مک لوهان در يک عبارت خلاصه شده است و آن تبديل جهان به يک دهکده جهاني است.
 • 15/ژوئیه/2016 - 18:48
  به نقل از خبرنگار لرستان بیست، روز چهارشنبه مورخ 95/4/23همایش تجلیل از برگزیدگان ایه های تمدن و راه یافتگان به مرحله نهایی لیگ علمی بین المللی پایا شهرستان دورودبا حضور مسئول سازمان بسیج دانش آموزی و فرماندهی و مسئول محترم حفاظت سپاه دورود،مسئول تعلیم و تربیت شهرستان دورودو رییس محترم اداره اموزش پرورش ،مدیران محترم مدارس مقطع متوسطه دوره دوم شهرستان دورود، فرماندهان واحدهای مقاومت پیشگام ، دانش اموزان منتخب فرمانده و شورای واحدهای مقاومت پیشگام طرح یاوران ولایت به همراه والدین محترم ،دانش اموزان برتر ایه های تمدن وراه یافتگان به مرحله نهایی لیگ علمی بین المللی پایا به همراه خانواده های محت
 • 23/آوریل/2016 - 12:58
  «یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لا تَتَّخِذُوا عَدُوِّی وَ عَدُوَّکُمْ أَوْلِیاءَ تُلْقُونَ إِلَیْهِمْ بِالْمَوَدَّةِ وَ قَدْ کَفَرُوا بِما جاءَکُمْ مِنَ الْحَقِّ یُخْرِجُونَ الرَّسُولَ»
  «اى کسانى که ایمان آورده‏اید دشمن مرا و دشمن خودتان را دوستان خود مگیرید، آیا مراتب دوستى خود را به ایشان تقدیم مى‏کنید با اینکه به قرآنی که براى شما آمده و حق است کفر مى‏ورزند و نیز رسول و شما را به جرم اینکه به خدا، پروردگارتان ایمان آورده‏اید بیرون مى‏کنند!»
 • 7/آوریل/2016 - 09:07
  معنا و مفهوم امانت یکی از خصایل اخلاقی انسان که دارای ارزش و اهمیت فوق العاده ای است، امانت و امانت داری است. امانت در فرهنگ لغت، دارای معانی مختلفی است; پاس داری، حفاظت، امـنـیـت، امـان، مـواظبت، مراقبت، رازداری، نگه داری، آسایش و آرامـش روح و جـان از جـمـلـه مـعانی امانت است و مفاهیمی چون: خـیـانـت، دزدی و چـپـاول، بی وفایی، ایجاد رعب و وحشت، نیرنگ، جـاسـوسـی، نـفاق، بهتان، کتمان حقیقت و بی مبالاتی در نگه داری اسرار، متضاد آن می باشد. امـانـت بـه عنوان یکی از صفات اخلاقی و ملکوتی، دارای واژه های زیـبـا و مـقـدسـی اسـت.
 • 27/مارس/2016 - 09:25
  اموري كه سبب مي‌شوند انسان از آخرت غفلت ورزد گذشته از شبهات اعتقادي و پندارهاي باطل فكري عبارت است از: 1ـ رفاه‌طلبي و اسراف و إتراف. 2ـ دل بستن به خوشي و خوش‌گذراني‌هاي زودگذر، سرگرمي‌ها، عيش و نوش و هوسراني. 3ـ ثروت اندوزي‌هاي بي ‌حدّ و مرز . 4ـ دشواري راه و خستگي انسان و ... . به طور كلّي مي‌توان گفت هم سختي، و هم خوشي سرگرم كننده، دنياطلبي و ثروت اندوزي‌هاي بي‌حدّ و مرز، گمراه كننده و بازدارنده از ياد قيامت است. يكي از نمونه‌هاي بارز دنياطلبي و غرور، جريان قارون است. خداوند مي‌فرمايد: قارون يكي از ثروتمندان قوم موسي (عليه‌السلام) بود.
 • 20/مارس/2016 - 12:31
  دیوارهای دنیا بلند است .
  گاهی دلم را پرت می کنم آن طرف دیوار...مثل بچه بازیگوشی که توپ کوچکش را از سر شیطنت به خانه ی همسایه میاندازد. به امید آن که شاید در آن خانه باز شود...
  گاهی دلم را پرت میکنم آنطرف دیوار..آنطرف حیاط خانه خداست.
  آن وقت هی در می زنم..
  در می زنم..!
  فریـــاد میزنم :دلم افتاده توی حیاط شما ،می شود دلم را پس بدهید؟
  کسی جوابم را نمی دهد..!
  کسی در را برایم باز نمی کند..!
  اما همیشه دستی دلم را می اندازد این طرف دیوار !همین ...
  من این بازی را دوست دارم...
 • 19/مارس/2016 - 21:57
  آغاز سال 1395 مبارک باد.
 • 18/مارس/2016 - 14:27
  به گزارش خبرگزاری سایت بسیج دانش آموزی استان لرستان،فرمانده حوزه بسیج دانش آموزی ناحیه دلفان سپاه حضرت ابوالفضل «ع» استان لرستان ،یاری نسب عنوان داشتند که مظفر افشار پدر بلوط،ظهر 26اسفند 1394در مراسمی در دبستان ابتدایی دخترانه «توحید»به مناسبت فرارسیدن بهار و همچنین اشاعه فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی و حفظ درختان بلوط که سرمایه این استان در حال و آینده می باشد اقدام به آموزش کاشت نهال بلوط در حیاط این مدرسه در حضور دانش آموزان نمود.به نقل از خبرگزاری مهر،پدر بلوط با اشاره به اینکه حدود 60درصد از اکسیژن زمین توسط برگ درختان تامین میشود بیان داشت:تنها کاری که برای مقابله با ریزگردهای این مهمان
 • 1/ژانویه/2016 - 20:56
  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار اخیر با دانش‌آموزان و دانشجویان با اشاره به حادثه‌ی تاریخی کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲، این تجربه را مبنای استدلال خود قرار داده و فرمودند: «این تجربه را هرگز نباید فراموش کرد؛ بله، از سال ۳۲
 • 25/دسامبر/2015 - 13:29
  فاصله میان ۱۲ ربیع الأول که سالگرد ولادت پیامبر اکرم (صلی الله و علیه و آله) بنا بر روایات أهل سنت تا ۱۷ ربیع الأول که تاریخ ولادت رسول الله محمد(صلى الله علیه و آله) بنا بر روایات موجود در شیعه است، از سوی امام خمینی (ره)، به عنوان هفته وحدت نامکَذاری شده است.
 • 29/اکتبر/2015 - 17:10
  تنها چند روز بیشتر از عاشورای امسال و شهادت «حسین»(علیه السلام) و یاران با وفایش در صحرای کربلا نگذشته .. خیلی از ما تصور می کنیم، با تمام شدن تاسوعا و عاشورای حسینی همه چیز تمام شده و محرم و تاسوعا و عاشورا و حسین(علیه السلام) و مظلومیت و شهادت رفت تا محرم سال بعد.
 • 25/اکتبر/2015 - 21:15
  چرا سوره ی مبارکه ی فجر چنین پیوند محکمی با امام حسین علیه السلام دارد؟ تا جایی که انس با این سوره و مداومت بر تلاوتش، مقام عظیم و درجه بهشت را به ارمغان می آورد!
 • 26/سپتامبر/2015 - 15:15
  دنیای فناوری و تکنولوژی همان‌قدر معروف است که بیل گیتس مالک ثروتمند کمپانی مایکروسافت نیز معروف است! اصلا نمی‌شود در مورد کامپیوتر و ویندوز و سیستم عامل حرف زد و میان آن نامی از بیل گیتس نبرد!
  ویلیام هنری بیل گیتس سوم، ملقب به بیل گیتس، در 28 اکتبر 1955 در سیاتل، مرکز ایالت واشنگتن زاده شد.
  او و پل آلن شرکت مایکروسافت را پایه ریزی نمودند. گیتس به‌عنوان مدیر عامل و مدیر معماری نرم‌افزار در شرکت مایکروسافت فعالیت کرده است و هم اکنون رئیس هیئت مدیره این شرکت بوده و دارای بیشترین سهام (معادل ۸٪) است.
 • 26/سپتامبر/2015 - 15:05
   داستانک زیر از کتاب من زنده ام شهیده معصومه آباد یکی از اسیرهای خانم هشت سال دفاع مقدس گرفته شده است و از بخش کودکی ایشان انتخاب شده است. داستانک را با کمی تغییر و خلاصه کردن در زیر آورده ایم .

صفحه‌ها