97/9/12
تعداد نظرات:0
11:41
شماره مطلب:139791234547
-A A +A
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران:

تعلیم و تربیت باید به‌دور از بده و بستان‌های سیاسی صورت پذیرد

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: وظیفه معلمان، رسانه‌ها و فعالان صنفی است که کمک کنند مسئله تعلیم و تربیت به دور از سیاست و بده بستان‌های سیاسی در جریان باشد.

به گزارش بیست؛ عبدالرضا فولادوند امروز در مراسم معارفه خود اظهار کرد: از اعتماد آقای بطحایی تشکر می‌کنم و امیدوارم با همت همکارانم پاسخ شایسته‌ای به این اعتماد بدهم.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش امروزه به عنوان اصلی‌ترین نهاد اجتماعی و زمینه‌ساز توانایی در نسل حاضر و آینده است، آموزش و پرورش می‌تواند با تربیت افراد آگاه و پرورش نیروی کار تخصصی پیگیر توسعه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، وحدت سیاسی، اجتماعی و ارتقای مدیریت مؤثر داخلی و رشد و توسعه پایدار باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: ضمن تربیت نیروی آگاه و متخصص، نیاز داریم به همین دلیل توجه به آموزش و پرورش به تعبیر رهبر معظم انقلاب وظیفه کل جامعه و دستگاه‌ها است و ایشان به صراحت هر نوع هزینه‌کردن در این نهاد را سرمایه‌گذاری و رسیدن به آموزش و پرورش آینده‌ساز می‌دانند.

فولادوند عنوان کرد: آموزش و پرورش شهر تهران به عنوان قلب آموزش و پرورش ایران علاوه‌بر همکاری بین اعضای اصلی خود یعنی خانه و مدرسه، نیازمند همراهی و همدلی بخش‌های مختلف نظام است. امروز مطالبه مردم از آموزش و پرورش یاد دادن خواندن و نوشتن نیست و مطالبه آنها برخورداری مدارس از آموزش باکیفیت است.

وی افزود: در این فضای مطالبه‌گرانه و تنوع سلایق، محدودیت منابع انسانی، محدود بودن مشارکت مردم در تأمین هزینه‌های آموزش و پرورش و اتکا بیش از حد به منابع دولتی، آموزش و پرورش تهران نیازمند حرکت بر مدار قانون و پرهیز از هرگونه شتاب‌زدگی و برنامه‌محوری است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران تصریح کرد: باور دارم قطار آموزش و پرورش شهر تهران بر ریل برنامه‌های کارشناسی تنظیم شده است و به همکارانم اطمینان خاطر می‌دهم با دقت و حساسیت و بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب و برنامه‌های ارائه شده از سوی وزیر به مجلس این قطار به حرکت خود ادامه دهد و با بررسی وضع موجود و شناسایی فرصت‌ها و تهدیدها، برنامه‌های اصلاحی و مکمل را اجرا کنیم.

فولادوند تصریح کرد: آموزش و پرورش سرمایه نسل امروز و فردای ما است و در آموزش و پرورش کیفی سهم مردم در اداره امور مدارس و تولید و اجرای برنامه‌های آموزشی بالا می‌رود. آموزش و پرورش تهران باید متعلق به مردم، دانش‌آموزان و معلمان باشد و وظیفه معلمان، رسانه‌ها و فعالان صنفی است که کمک کنند که مسئله تعلیم و تربیت و فرهنگ به دور از سیاست‌ها و بده و بستان‌های سیاسی باشد تا بر اساس قانون به طراحی برنامه‌های خلاقانه در تراز شهر تهران بپردازد.

وی ادامه داد: امیدوارم آن رفتن و این آمدن منشاء خیر و خدمت به مردم و تربیت نسل در تراز جمهوری اسلامی باشد.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.