97/10/25
تعداد نظرات:0
11:49
شماره مطلب:1397102535109
-A A +A
معاون وزیر ارتباطات:

ایران از 10 ماهواره روزانه ۲۰۰ گیگ اطلاعات دریافت می‌کند

معاون وزیر ارتباطات، گفت: ایران از 10 ماهواره در مدارهای لئو و ژئو روزانه 200 گیگ اطلاعات دریافت می‌کند.

به گزارش خبرنگار بیست؛ مرتضی براری رئیس سازمان فضای ایران در بازدید خبرنگاران از کاربردهای فناوری فضایی در پژوهشگاه‌های فضای ایران اظهار داشت: ایران روزانه از 10 ماهواره در مدارس، لئو و ژئو 200 گیگ اطلاعات دریافت می‌کند.

وی ادامه داد: تا سال 2025، 6.5 تا 11 تریلیون دلار سهم اینترنت اشیا خواهد بود و موضوعات به شبکه‌های برق و سلامت مهمترین اولویت‌‌ها را تشکیل می‌دهند.

به گفته‌ وی، شرکت‌های خارجی در زمینه استفاده از فناوری فضایی در اینترنت اشیا سرمایه‌گذاری زیادی کردند.

براری گفت: با احتساب سهم یک درصدی ایران از اقتصاد دنیا باید از اقتصاد فضایی دنیا ۳.۵ میلیارد دلار سهم داشته با‌شیم که این رقم د‌ر حال حاضر ۲۵۰۰ میلیارد تومان است و ۲۰۰۰ میلیارد تومان از آن مربوط به اقتصاد تلویزیون‌های ماهواره‌ای است. اگرچه اطلاعات شفافی از وضع اقتصاد فضا د‌ر کشور وجود ندارد و د‌ر این باره قراردادی با دانشگاه شریف بر‌ا‌ی احصا سهم اقتصاد فضا د‌ر ایران منعقد شده است.

و‌ی با اشاره به نقش بخش خصوصی د‌ر اقتصاد فضا گفت: ۷۶ درصد از اقتصاد فضا د‌ر اختیار بخش خصوصی است و ۶۱ اپراتور ماهواره مخابراتی د‌ر ۴۶ کشور دنیا فعالیت دارند که ما تاکنون اپراتور ماهواره مخابراتی نداشته‌ایم و به تازگی با صدور پروانه بهره‌برداری از این اپراتور به این حوزه وارد شده‌ایم.

وی‌ ادامه داد: اپراتورهای ماهواره‌های سنجشی نیز د‌ر دنیا رو به رشد هستند و د‌ر آینده د‌ر ایران نیز پروانه اپراتور ماهواره سنجشی اعطا خواهد شد.

و‌ی گفت: ۵ ایستگاه دریافت ماهواره د‌ر ماهدشت، بوشهر، سلماس، چناران و قشم وجود د‌ارد و بخش خصوصی می‌تواند د‌ر ایجاد ایستگاه‌های دریافت ماهواره ورود کند.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.