99/5/9
تعداد نظرات:0
11:22
شماره مطلب:13995938964
-A A +A

آموزش‌وپرورش پرکارترین دستگاه در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است

وزیر آموزش‌ و پرورش در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اظهار کرد: آموزش‌ و پرورش پرکارترین دستگاه در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

به گزارش بیست؛ محسن حاجی میرزایی در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که با حضور تعدادی از معاونان و مدیران کل ستادی در ساختمان شهید رجایی برگزار شد، اظهار کرد: اردوهای راهیان نور یکی از مهم‌ترین راهکارها برای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

وی بابیان اینکه بررسی دقیق اقدامات انجام شده در حوزه توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می‌تواند به ارائه برنامه‌ها کمک کند، اظهار کرد: تعهد آموزش‌وپرورش نسبت به فرهنگ ایثار و شهادت تعهدی قطعی است و در این زمینه تلاش می‌کنیم تا کارهای اساسی انجام شود.

وی کار آگاهانه و هوشیارانه را یک اصل در انجام برنامه‌ها برشمرد و افزود: مفهوم ایثار و شهادت در کتب درسی باید برجسته باشد لذا برای این مفاهیم در هر دوره تحصیلی باید تعریف عملیاتی داشته باشیم زیرا فهم ایثار و شهادت در هر دوره تحصیلی ممکن است متفاوت باشد.

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: باید برای هر مفهومی هدف‌گذاری کنیم و از ابزار متناسب با آن اهداف بهره‌مند شویم بنابراین برگزاری اردو، جشنواره، مسابقه، داستان و… برای هر دوره تحصیلی به تفکیک هدف‌گذاری کنیم. همچنین اهداف این طرح در هر دوره تحصیلی باید مشخص شود و در راستای اهداف تعیین شده برنامه‌های ایثار و شهادت عملیاتی شود.

حاجی میرزایی بابیان اینکه مشارکت دانش آموزان در طرح‌هایی نظیر کمک مؤمنانه و سیل مهربانی نمونه‌هایی از ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین دانش آموزان است، گفت: هدف نظام تعلیم و تربیت این است که دانش آموزان با مصائب، مشکلات و سختی‌های دیگر افراد جامعه آشنا شوند تا بتوانند با آن‌ها همدردی و برای رفع آلام آن‌ها کمک کنند.

وی در پایان گفت: اگر به گزارش‌های انجام شده در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که توسط دستگاه های دیگر ارائه می‌شود، برش‌موضوعی بزنیم، متوجه می‌شویم آموزش و پرورش یکی از پرکارترین دستگاه‌ها در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و با فاصله زیادی از دیگر دستگاه‌ها قرار دارد لذا باید این مسیر را همچنان ادامه دهیم و برای توسعه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برنامه‌ریزی کنیم.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.