99/5/13
تعداد نظرات:0
11:41
شماره مطلب:139951339008
-A A +A

وصیتنامه شنیدنی شهید و عارف 12 ساله+صوت

جبهه برای برخی دانشگاه بود، آنان مدارج عالی معرفت و معنویت را از این دانشگاه كه نوجوان 12 ساله البرزی را به عرش اعلی رساند، دریافت كردند.

به گزارش بیست؛ 'شهید رضا پناهی' یكی از بزرگ مردان كم سن و سالی است كه در دوران هشت سال دفاع مقدس با احساس مسوولیت و تعهد ناشی از عقبه معرفتی و بصیرتی منبعث از انوار تربیتی حركت عظیم حضرت امام خمینی (ره)، توانست با وجود سن كم، خود را به جبهه های نبرد حق علیه باطل برساند و پس از مجاهدت و تلاش های بسیار، در خیل شهدای انقلاب اسلامی قرار گیرد.

بی شك حركت كم نظیر شهدای دانش آموز و دانشجوی ایران اسلامی در دنیا ، می تواند حجت و الگویی تمام عیار برای نوجوانان و جوانان باشد، حركتی كه اكنون به یكی از جریان های اصلی در بیداری اسلامی منطقه تبدیل شده است.

شهید رضا پناهی در سال 1348 در خانواده ای مذهبی در شهرستان كرج متولد شد، اما بیشتر از 12 سال نتوانست سنگینی تن كوچكش را بر روح بزرگش تحمل كند و با اصرار، پدر و مادر خود را راضی كرد تا سرانجام در دوازدهمین سال زندگیش ابدی شود.

وصیتنامه اش را قبل از اعزام مخفیانه در نواری ضبط كرد و در گوشه ای پنهان كرد تا بعد از شهادتش به دست خانواده اش رسید.

در فرازهایی از این وصیت نامه پربار آمده:

مَن طَلَبَنی وَجَدَنی وَ مَن وَجَدَنی عَرَفَنی وَ مَن عَرَفَنی عَشَقَنی وَ مَن عَشَقَنی عَشَقتُهُ وَ مَن عَشَقتُهُ قَتَلتُهُ وَ مَن قَتَلتُهُ فَعَلی دِیتُه وَ مَن عَلی دِیتُه وَ اَنَا دِیتُه؛

هركس من را طلب می كند می یابد مرا و كسی كه مرا یافت، می شناسد مرا و كسی كه من را دوست داشت، عاشق من می شود و كسی كه عاشق من می شود، من عاشق او می شوم و كسی كه من عاشق او بشوم، او را می كشم و كسی كه من او را بكشم، خون بهایش بر من واجب است، پس خون بهای او من هستم.

هدف من از رفتن به جبهه این است كه:اولاً به ندای «هل من ناصر ینصرنی» لبیك گفته باشم و امام عزیز و اسلام را یاری كنم و آن وظیفه ای را كه امام عزیزمان بارها در پیام ها تكرار كرده، كه هركس كه قدرت دارد واجب است كه به جبهه برود، و من می روم كه تا به پیام امام لبیك گفته باشم.

آرزوی من پیروزی اسلام و ترویج آن در تمام جهان است و امیدوارم كه روزی به یاری رزمندگان، تمام ملت های زیر سلطه آزاد شوند و صدام بداند كه اگر هزاران هزار كشور به او كمك كنند او نمی تواند در مقابل نیروی اسلام مقاومت كند.

من به جبهه می روم و امید آن دارم كه پدر و مادرم ناراحت نباشند، حتی اگر شهید شدم، چون من هدف خود را و راه خود را تعیین كرده ام و امیدوارم كه پیروز هم بشوم.

پدر و مادر مهربان من! از زحمات چندین ساله شما متشكرم.

من عاشق خدا و امام زمان گشته ام و این عشق هرگز با هیچ مانعی از قلب من بیرون نمی رود، تا اینكه به معشوق خود یعنی «الله» برسم؛ و به حق كه ما می رویم كه این حسین زمان و خمینی بت شكن را یاری كنیم و به حق كه خداوند به كسانی كه در راه او پیكار می كنند، پاداش عظیم می بخشد.

من برای خدا از مادیات گذشتم و به معنویات فكر كردم، از مال و اموال و پدر و مادر و برادر و خواهر چشم پوشیدم، فقط برای هدفم یعنی الله.

و به راستی چه تفاوتی بین نوجوانان آن زمان و نوجوانان این عصر وجود دارد؟

  • وصیت نامه شهید رضا پناهی (دریافت فایل)
  • افزودن نظر جدید

    انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
    Image CAPTCHA
    لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.